Yhteystiedot

acccflagship@helsinki.fi

Twitter: @ACCC_FS, #ACCC_FS

​Tutkimusohjelmat  

Anna Lintunen

INAR, Helsingin yliopisto​

anna.lintunen@helsinki.fi

Vaikuttavuusohjelma

Hanna Lappalainen

INAR, Helsingin yliopisto ​

hanna.lappalainen@helsinki.fi

Yritysyhteistyö

Sami Paatero

sami.paatero@helsinki.fi

Aasia-yhteistyö

Joni Kujansuu

Helsingin yliopisto

joni.kujansuu@helsinki.fi

Organisaatiokohtaiset yhteyshenkilöt ja vastuualueet​

​INAR, Helsingin yliopisto

Sija Häme

tutkimuskoordinaattori, ACCC office

silja.hame@helsinki.fi​

Stephany Mazon​

viestinnän asiantuntija, englanninkielinen viestintä

stephany.mazon@helsinki.fi

@StephanyMazon

Otso Peräkylä ​

sähköpostilistojen hallinnointi

otso.perakyla@helsinki.

Rosa Rantanen​

suomenkielinen viestintä, järjestöyhteistyö

rosa.rantanen@helsinki.fi​

050-3360885

@RantanenRosa

Ilmatieteen laitos

Tero Siili

tutkimuskoordinaattori (IL ensisijainen yhteyshenkilö)

tero.siili@fmi.fi

Åsa Stam

tutkimuskoordinaattori

asa.stam@fmi.fi

Itä-Suomen yliopisto

Santtu Mikkonen

santtu.mikkonen@uef.fi

@santtu_mikkonen

ACCC-lippulaivan johto

Johtaja

Markku Kulmala

Helsingin yliopisto​

markku.kulmala@helsinki.fi​

Varajohtajat

Jaana Bäck

Helsingin yliopisto​

jaana.back@helsinki.fi​

Ari Laaksonen

Ilmatieteenlaitos ​

ari.laaksonen@fmi.fi​

Miikka Dal Maso

Tampereen yliopisto​

miikka.dalmaso@tuni.fi

Annele Virtanen

Itä-Suomen yliopisto

annele.virtanen@uef.fi

@annelevirtanen